Warunki zamówienia (Regulamin)

Prosimy o rozważne podejmowmsmicanie decyzji o locie balonem. Zakup a jednocześnie rezerwacja jest wiążąca. Nie ma możliwości zwrotu zakupionego lotu/biletu (możliwe jest jedynie odsprzedanie biletu).

Bilet ważny jest 24 miesiące od zakupu.

Rezerwacja usług balonowych następuje po wpłacie minimum za 1 bilet lub 20% wartości całego zlecenia, lecz nie mniej niż 800 zł i pokryciu kosztów transportu z góry.

Loty widokowe

Loty wykonujemy po wschodzie słońca lub na 1.5 godz. przed zachodem słońca.

Średni czas lotu widokowego wynosi ok 1 godziny.

Po odbytym locie, każdy z pasażerów przechodzi tzw. chrzest balonowy na “Zdobywcę Przestworzy” i otrzymuje pamiątkowy certyfikat, uświetniony lampką szampana.

Przygotowanie balonu do lotu odbywa się z pasażerami i trwa ok. 30 minut do godziny. Tyle samo zajmuje spakowanie i powrót na miejsce startu.

Na całe przedsięwzięcie należy zarezerwować 3-4 godzin wolnego czasu, od momentu spotkania się, po wybranie miejsca startu, rozłożenie, lot, lądowanie, pakowanie, chrzest na baloniarza i powrót na miejsce spotkania.

Zalecamy ubiór pasażerów typowo sportowy, obuwie najlepiej za kostkę, ze względu na to, iż balon startuje i ląduje w terenie przygodnym. Powrót na miejsce startu następuje samochodem firmy L.A.R. PARAPLAN.

Loty odbywają się z kompletem pasażerów lub po wpłacie za cały lot.

Przy komplecie pasażerów istnieje możliwość określenia terminu lotu oraz miejsca startu.

W przypadku osób pojedynczych, nie ma możliwości rezerwacji terminu lotu i odbywa się po zebraniu kompletu pasażerów.

Pasażerowie, po krótkim przeszkoleniu uczestniczą w procesie przygotowania balonu do lotu oraz jego składaniu po zakończonym locie.

Rezerwując lot balonem na ogrzane powietrze potencjalni pasażerowie muszą dostosować się do specyfiki lotów. Balon bowiem uzależniony jest w 100% od warunków pogodowych oraz pozwoleń ruchu lotniczego. Prosimy o rozważne dokonywanie rezerwacji oraz przemyślane zakupy, gdyż zwrotów nie przyjmujemy.

Nie ma możliwości zwrotu zakupionego (zarezerwowanego) lotu (biletu).

Jeśli z winy zamawiającego lub podania nieistotnego powodu lot nie dojdzie do skutku i nie zostanie odwołany przynajmniej na dzień przed planowanym lotem to traktuje się go tak jakby się odbył.

Lot uznaje się za odbyty, jeżeli proponowany termin wykonania usługi wyznaczony przez L.A.R. PARAPLAN zostanie odmówiony trzykrotnie przez zamawiającego.

Kupujący jednocześnie potwierdza, że zapoznał się z warunkami zamówienia (regulaminem) z którym się zgadza i nie wnosi do niego żadnych zastrzeżeń.

Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby dokonać zlecenie we wskazanym przez Państwa terminie. Powyższe przeszkody uniemożliwiające lot są od nas niezależne. Prosimy o wyrozumiałość i elastyczność co do planowanego przedsięwzięcia związanych z lotem lub ekspozycją balonu.

Ceny dotyczą standardowych usług wykonywanych przy użyciu sprzętu w firmie L.A.R. PARAPLAN i mogą ulegać jednorazowym zmianom w zależności od rodzaju i wielkości kontraktu.

Rezerwacja odbywa się telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza.

Zaktualizowano